התנגדות לצו ירושה

עילות התנגדות לצו ירושה

לא נדיר שמתעוררים סכסוכי ירושה במהלך ניהול עיזבון או ניהול נאמנות כשאחד מבני המשפחה מחליט להגיש התנגדות לצו ירושה. עורך דין בן ציון ראם, מומחה לדיני משפחה וירושה, מייצג אנשים שמחליטים לערער על צוואות עד לפתרון הבעיות.

מדוע כדאי לשכור עורך דין להגשת התנגדות לצו ירושה?

לאחר אובדן אדם אהוב, הדבר האחרון שתרצו לחשוב עליו הוא התמודדות עם המורכבות של הליך צוואה או עם האפשרות שרצונותיו הסופיים של המוריש, כפי שבאו לידי ביטוי באמצעות צוואתו, עלולים להיות מסוכלים בגלל ירושה או מחלוקת על הצוואה. אבל, על ידי שכירת עורך דין שיגיש התנגדות לצו ירושה, ושיש לו ניסיון בפיקוח על התהליך וטיפול בכל מחלוקת שעלולה להתעורר, אתם יכולים להתמקד באבל על אובדנכם ולהשאיר את המשימות הכבדות לידי עורך הדין.

ישנם עניינים משפטיים רבים המחייבים התערבות של עורך דין לענייני ירושה. החוק, למשל, לא תמיד דורש שנכסיו של מוריש יעברו צוואה רשמית. גם רכוש המוחזק בנאמנות אינו כפוף לצוואה רשמית, מה שאומר שנכסיו של מוריש יכולים לעבור למוטבים המיועדים להם ללא פיקוח בית משפט לענייני משפחה, או עם מעט פיקוח.

יחד עם זאת, ייתכן שיהיה צורך בעורך דין לענייני ירושה כדי להגיש התנגדות לצו ירושה ולוודא שהמוטבים יקבלו את הירושה לה הם זכאים.

התנהלות בית המשפט

החוק מספק גם למתנגדים את היכולת לעתור לבית המשפט לקבלת צווים שעשויים לסייע להם להימנע מקיום צוואה שאחרת עשויה הייתה להידרש באמצעות עתירה של בן או בת זוג, לדרוש חלק גדול בירושה, גם אם שמותיהם אינם נקובים בצוואה, או אם הם קיבלו חלק קטן בלבד מהירושה.

בשורה התחתונה, חשוב לפנות רק למומחים בתחום

מכיוון שעורכי הדין לסכסוכי ירושה במשרד עורכי הדין בן ציון ראם, שיש להם ניסיון של למעלה מעשרים שנים בתחום, עוסקים אך ורק בדיני משפחה, צוואות וירושות, הם מיומנים מאוד בתחומם ובעלי ניסיון ומומחיות בהגשת התנגדות לצו ירושה, כך שהצוות המקצועי שלנו ייצג אתכם בהליכים ויילחם כדי לוודא שתקבלו את המגיע לכם בצדק.

הגשת התנגדות לצו ירושה

אם אתם שוקלים לפתוח בתהליך הגשת התנגדות לצו ירושה ולא יודעים בדיוק מה נדרש, עורך דין בן ציון ראם, מומחה לדיני משפחה וירושה, ילווה אתכם בתהליך עם ניסוח מנומק ומפורט היטב של ההתנגדות, והגשתה לבית המשפט לענייני משפחה במועד.

עם בחינת הצוואה וטיעוני הגשת התנגדות לצוואה, השופט יחליט על תוקפה

צוואה היא מסמך שבו אדם קובע את חלוקת רכושו לאחר מותו. על פי דיני הירושה בישראל, למוריש יש רצון חופשי לגבי אופן חלוקת רכושו, ובלבד שהצוואה עומדת בהוראות חוק הירושה, תשכ"ה-1965. עיקרון כיבוד רצונו של הנפטר חשוב מאוד בחוק הישראלי, והוא נלקח בחשבון על ידי בתי המשפט כאשר הם נדרשים להחליט על תוקף הצוואה או לאשר הגשת התנגדות לצו ירושה.

יחד עם זאת, חוק הירושה קובע מספר הגבלות על תוכנה של צוואה. לדוגמה, סעיף 34 קובע שצוואה בלתי חוקית או בלתי מוסרית בטלה. במקרה כזה, תקנת הציבור וערכים אחרים גוברים על חירותו של המוריש להיפטר מעיזבונו.

התנגדות לצו קיום צוואה

הגשת התנגדות לצו ירושה צריכה לכלול את עילות ההתנגדות, ויש להגיש את המסמך לבית המשפט בתוך שבועיים מיום פרסום הודעת הצוואה ברישומי בית המשפט ובעיתונות. במקרים מיוחדים ניתן לבקש הארכת מועד הגשת התנגדויות. ברוב המקרים, רשם בית המשפט יקבל את הבקשה ויאריך את התקופה.

את ההתנגדות לצו קיום צוואה יש להגיש בכתב. על המתנגד לשלם אגרה ולכלול בהתנגדותו טענות ספציפיות באשר לסיבות הגשת התנגדות לצו ירושה ולטענות שברצונו להעלות בפני בית המשפט בעניין זה.

צרו קשר

מאחר ומדובר בעניין מורכב וקריטי, רצוי להיוועץ בעורך דין המתמחה בדיני משפחה ובעל ניסיון בצוואות וירושות. חשוב לתכנן את המהלכים מראש ולהחליט אם תהליך הגשת התנגדות לצו ירושה כדאי, איך לנסח את ההתנגדות, אילו עילות התנגדות יש לציין, על מה לשים דגש וכו'.

משרד עורכי דין בן ציון ראם עוסק בדיני משפחה וירושה, וייצוג משפטי של יורשים בסכסוכי ירושה. לעורכי הדין של המשרד ניסיון של למעלה מעשרים שנים בעריכת צוואות, הגשת בקשות לצווי ירושה וצוואה, והגשת התנגדויות לצווי צוואה וירושה, ונלווה אתכם בתהליך עד להשגת התוצאה המבוקשת.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

חלקות רכוש בגירושין

עורכי דין גירושין חלוקת רכוש בגירושים רבים, בית המשפחה, הרכבים, הריהוט, חשבונות הבנק, הביטוחים והפנסיה, נכללים תחת קטגורית הרכוש ומהווים את הנכסים הגדולים ביותר של

קרא עוד >>
מומחה בדיני ירושה

עו"ד בן ציון ראם צבר ניסיון וידע רב בדיני הצוואות והירושות ניהול הליך הקשור לענייני ירושה, מצריך שליטה מירבית בהוראות החוק ,ובפסיקה וכן יכולת ניתוח

קרא עוד >>
עורך דין מזונות

עורך דין בענייני מזונות כפי שכל מי שעבר גירושים יכול להעיד, זהו תהליך מורכב, שמאופיין במתחים, ועלול להוביל לקבלת החלטות שאינן אופטימליות, רק בגלל התנהלות

קרא עוד >>